Műhely - Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Új Műhelyszabályzat

+3
cz.moni
Laura
voogergo
7 posters

Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  voogergo Kedd Aug. 16, 2011 8:07 pm

Laura gyorsabb volt. Smile
Bár más szavakat használtunk, ugyanazt jelentik.

Még annyival kiegészíteném a műhelytéma részt, hogy egy kész műhelymunkát a határidő után is be lehet adni. Ez azért fontos, mert sok alkotónak gyakran hosszabb periódus elkészíteni egy művet, mint 2 hónap, és ha valamit az ember már elkezdett, azt érdemes befejezni.
voogergo
voogergo

Hozzászólások száma : 253
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.gregoire.eoldal.hu

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  voogergo Kedd Aug. 16, 2011 7:55 pm

Örülők, hogy elfogadhatónak találjátok. Smile
Laura kiegészítései korrektek, beszéltünk azóta telefonon.

Márti kérdéseire válaszolva:
- A műhelytéma nem kötelező. Mivel ezeknek lesz valamiféle kerete, kissé csorbul a művészi szabadság. Van olyan, hogy valakinek nem fekszik éppen az adott feladat, vagy éppen nem ér rá alkotni, vagy művészi válságban szenved, stb.
- A fórum használata elégséges a műhelytagsághoz, de csak rövidtávon. Ha valaki hónapokon keresztül nem mutat más jellegű aktivitást, akkor Laura vagy én figyelmeztetjük őt erre egy türelemhónappal.
Tulajdonképpen azért minimális elvárás a fórum, mert ez biztosítja az össznépi kommunikációnkat. A találkozókra nem tud eljönni mindig mindenki, a weboldal pedig nem megfelelő erre.
- A műhelytalálkozókra külsős ember is jöhet. Ez eddig is így volt. Lehet hozni barátokat, rokonokat, érdeklődőket, jelentkezőket, sőt Laura minden alkalommal nyilvánossá tette/teszi a találkozónk helyét és időpontját a weboldalon.
Természetesen ha arra van szükségünk, akkor szervezzünk magántalálkozót.
- A türelemhónap most csak az első próbahónapra vonatkozik.
- A Zaccal kapcsolatban talán Laura tudna válaszolni. Én se tudom igazán, hogy van.
voogergo
voogergo

Hozzászólások száma : 253
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.gregoire.eoldal.hu

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  szigetimarta Kedd Aug. 16, 2011 7:38 pm

Köszönöm.... megértettem.
szigetimarta
szigetimarta

Hozzászólások száma : 91
Join date : 2011. Mar. 26.

http://szigetimarta.wordpress.com/

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Laura Kedd Aug. 16, 2011 7:27 pm

-- FONTOS --

Márti, a Zacc kávézóban az egy egyszeri alkalom volt, azt mondták, hogy ha akarunk, akkor semmit se kell fizetni, de mondjuk szerintem ez nem lett volna egészen korrekt. Ha néha-néha használjuk a berendezéseiket, akkor egy minimális összeget azért kéne fizetni.
Ha nem, akkor csak a fogyasztásért, és arra is csak annyit, amennyit jónak látunk.

A műhelytalik nyitottak, nem tagok is eljöhetnek.

Nem lesz minden hónapban ilyen "türelemhónap", csak most, tekintettel az elmúlt hetek-hónapok zűrzavarosságára. Magyarul 1 hónap múlva Gergővel átgondoljuk, hogy a jelenlegi tagok közül ki maradjon.
Ezután csak az új tagoknak lesz "próbahónap".

Csak a fórum olvasása nem elégséges feltétel, de mivel az aktivitás nem határozható meg olyan könnyen, kénytelenek leszünk az érzéseinkre hagyatkozni. Az viszont biztos, hogy a fórumtémákra reagálni kell.

A műhelytéma nem kötelező minden alkalommal, de azért jó lenne, ha mondjuk 1-2 kivétellel mindenki alkotna mindegyikre. Ha egy-egy műhelytéma olykor kimarad valaki részéről, az nem gond, de ne legyen ez rendszeres.
Egyelőre ezt nem fogjuk meg jobban, végül is felnőtt emberek vagyunk. Most kipróbáljuk, ez a szabályzat működőképes-e.
Laura
Laura
Admin

Hozzászólások száma : 408
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 44
Tartózkodási hely : Budapest

http://fruschkart.wordpress.com/

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Ági Kedd Aug. 16, 2011 5:39 pm

én is olvastam és írtam is rá még reggel,de úgy látszik vmit hibáztam,mert most nem látom a reagálásom.....mindenesetre én elfogadom a szabályzatot,korrektnek tartom.
Ági
Ági

Hozzászólások száma : 30
Join date : 2011. Jun. 26.

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  szigetimarta Kedd Aug. 16, 2011 5:10 pm

Elolvastam, és kicsit elgondolkoztam......
Lenne egy-két kérdésem, de meglehet, hogy én vagyok aki kissé értetlen, ezért kérek segítséget:
Műhelytéma nem kötelező?
Fórum a legfontosabb, nyugtázni kell, és ez a minimális elvárás..... tehát ha valaki nem alkot, nem ír az oldalra, és nem jelenik meg a műhelytalálkozón ez elégséges lehet?
A műhelytalálkozóra nem tag is jöhet?
Minden hónapban eldöntendő, hogy ki marad tag, vagy ez most az első "próbahónapra vonatkozik" csupán?
Mindezekkel a dolgokkal nincs problémám, és a Zacc kávézó is jó helyen van, de ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem, és ez a most vasárnapi gondokból merítkezik. Amikor az "animés" vetítésen voltunk eleve abban egyeztünk meg, hogy fejenként ezer forintot fizetünk a hely és a vetítő bérléséért, ezen kívül ki mennyit gondol fizetett az italért amit fogyasztott. Tehát ezt a dolgot tisztázni kellene pont az említett eset miatt. Vagyis ha odamegyünk azért tisztázni kellene hogy van-e eleve bérlési költség. Nem magam miatt kérdezem, hanem amiatt amiből az a jó kis félreértés kerekedett a minap Smile
A szabályzattal nem volt gondom eddig sem és eztán sem lesz szerintem, elfogadom a feltételeket, és majd meglátjuk mi lesz ebből.....
szigetimarta
szigetimarta

Hozzászólások száma : 91
Join date : 2011. Mar. 26.

http://szigetimarta.wordpress.com/

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  cz.moni Kedd Aug. 16, 2011 9:58 am

rendben.
- engem már a honlapja is megfogott O.O
cz.moni
cz.moni

Hozzászólások száma : 45
Join date : 2011. Jun. 26.
Age : 33
Tartózkodási hely : Göd

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Laura Kedd Aug. 16, 2011 9:57 am

Ez a kávézó honlapja.
http://www.zacc.name/

Több szempont miatt is nagyon jó, a Kálvin-térnél van központi helyen, ingyen lehet filmvetítéseket csinálni egy elég nagy vászonra, kevesen vannak, tehát szélesebb körű találkozókat, felolvasásokat is lehet ott csinálni, mivel alapítványi hely, nincsenek konkrét árak, és ha néha-néha valaki nem fizet, akkor az csak a lelkén fog száradni Smile, emellett elég jó a hangulat.
Szóval az eddigi helyek közül ez tűnik hosszú távon a legalkalmasabbnak.
Laura
Laura
Admin

Hozzászólások száma : 408
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 44
Tartózkodási hely : Budapest

http://fruschkart.wordpress.com/

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Szádovszky Kedd Aug. 16, 2011 8:52 am

Elolvastam. Precíz, korrekt, szép...helyenként kicsit patetikus, de összességében tényleg szép munka Smile
Szádovszky
Szádovszky

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2011. Jul. 10.

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  silex Kedd Aug. 16, 2011 8:47 am

Elolvastam, támogatom, tetszik. Amúgy nem is baj, ha van némi vezetőségjellegű dolog a rendszerben, kell valaki a végső szóhoz mindig.

Koncerttémában amúgy az van, hogy így látatlanba kicsit nehéz, de ha van konkrét műsor, vagy terv legalább, akkor gyakorlatilag biztosan tudok rá helyet szerezni, szerencsére van elég sok koncertszervező/helyszín kapcsolatom.
silex
silex

Hozzászólások száma : 82
Join date : 2010. Nov. 04.
Age : 42
Tartózkodási hely : Budapest

http://silexproject.hu

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  cz.moni Kedd Aug. 16, 2011 7:08 am

Elolvasva. A műhelyszabályzat tetszik, szerintem sokkal jobb, mint az eddigi, remélem, hogy megvalósítható is lesz. A legfontosabb szerintem tényleg az, hogy kicsit megismerjük egymást, én a közös alkotást azért tudtam nehezen elképzelni, mert a legtöbbötök művészetét, stílusát nem teljesen látom még át, így viszont kifejezetten tetszik az ötlet, ráadásul pont segít az áttekintésben.

viszont abban kérnék segítséget, hogy ez a Zacc kávézó pontosan hol is található, mert csak Szegeden tudom. köszönöm Smile
cz.moni
cz.moni

Hozzászólások száma : 45
Join date : 2011. Jun. 26.
Age : 33
Tartózkodási hely : Göd

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Laura Kedd Aug. 16, 2011 5:49 am

-- FONTOS --

Gergő - köszönöm, hogy ilyen lelkiismeretesen leírtad és megfogalmaztad!

Egyetlen dologgal szeretném csak kiegészíteni, szerintem arról, ha valaki türelemhónapot kap, mindenkinek tudnia kell a műhelyben, és nincs ebben semmi megalázó, vagy szégyellnivaló. Mindenki maga dönti el, hogyan áll a műhelyhez, mekkora aktivitást tud vállalni.
Tehát szerintem nem fontos, hogy erről a döntésről kizárólag privátban lehessen csak valakit értesíteni.
Mindig jobb, ha tiszta lapokkal játszunk egymás előtt.

Ezért most itt is megírom, hogy Gergővel úgy döntöttünk, az alapítók és Silex kivételével minden tagnak türelemhónapot adunk - vagyis 1 hónap áll Gergő és az én rendelkezésemre hogy eldöntsük, kik legyenek a műhely tagjai a továbbiakban azok közül, akik most maradni szeretnének.

Ugyanis csakis azokkal szeretnénk folytatni, akik elegendő aktivitást mutatnak.

Aki akar, természetesen most is kiléphet, aki nem, az maradjon - és 1 hónap múlva visszatérünk a kérdésre.

---

Az aktivitási lehetőségeket kiegészíteném minden olyan ötlettel, ami a műhelyt előrébb mozdítja, és természetesen az ötlet megvalósításával. Nagyon fontos, hogy ne csak jó ötleteink, de eredményeink is legyenek.
Ilyen lehet például egy kiállítás, vagy egyéb megjelenési lehetőség illetve pályázat megszervezése, és bármi, ami a Műhelynek előnyére válik.
Laura
Laura
Admin

Hozzászólások száma : 408
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 44
Tartózkodási hely : Budapest

http://fruschkart.wordpress.com/

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  voogergo Hétf. Aug. 15, 2011 9:40 pm

Mint sokan tudjátok, az elmúlt hetek problémái odavezettek, hogy Laurával úgy éreztünk tarthatatlan a jelenlegi helyzet, és leültünk átbeszélni az elmúlt év alatt felgyülemlett tapasztalatainkat, végül újragondoltuk az egész műhelyt.

De még mielőtt bemutatnám az új MÚV-ot, mesélek egy keveset a kezdetekről, hogy érthetőbb legyen miért is döntöttünk így.
Tavaly októberben egy álmatlan éjszakán azon gondolkoztam, hogy bár a legtöbb művész igen magányos életet él, mégis jó lenne, ha az alkotóélet szépségeit társasági eseményként élhetnénk meg. Sőt, milyen remekművek, korszakalkotó ölteletek születhetnek abból, ha a világ legszínesebb egyéniségei - a művészek - csapatba szervezve munkálkodnak. Meg persze a lelki támogatás sem elhanyagolható, amit egymásnak nyújthatnak eme bizonytalan pályán.
Még aznap este feladtam egy hirdetést a neten. Másnap váltottunk először levelet
Laurával, majd pár napra rá, csatlakozott hozzánk Silex is.
Kezdetben az alkotásra koncentráltunk, így két műhelytémát el is készítettünk az első hónapok alatt. Igazán nem volt rendszere a szervezetünknek - hárman bármikor összetudtunk ülni megbeszélni az aktuális kérdéseket. Ám minél többen lettünk, annál jobban éreztük, hogy valami nem jó. Valami gond van.
Így fagyasztottuk be a műhelytémákat, s így készítettük el a műhely szabályzatot, hogy "tiszta vizet öntsünk a pohárba".
De a probléma megmaradt.

A napokban végül Laura felvetette, hogy lehet, elhagyja a műhelyt, mert nem erről beszéltünk egy éve.
Féltem, hogy be kell látnom, a műhely nem működőképes. Laura borzasztó nagy terhet vesz le a vállamról nap mint nap, azzal, hogy ilyen lelkes alapítótárs, s nélküle hirtelen úgy éreztem, hogy elbuktam.De aztán eszembe jutott, hogy az élet javarészt a kétségek mocsarában játszódik, ahonnét az ember csak kőkemény hittel és önbizalommal képes felverekedni magát a csúcsra, hogy a dicsfény oltárán egy percre letekinthessen a mélybe, realizálva, honnét is jött. Sokszor elbotlottam az életem folyamán, néha meg is ütöttem magam... de felálltam.
Legyen ez most a műhellyel is így. Vegyünk egy nagy levegőt, lépjünk túl a múlton, és álljunk fel EGYÜTT!

Hiszem, hogy igazi eredményeket, csak radikális lépésekkel lehet elérni - szóval lesz változás bőven. Bár elsőre talán néhány pont keménynek tűnhet, de ne felejtsétek el, a változás a MI javunkat szolgálja.

A MÚV célja:

Egy olyan összművészeti csoport létrehozása, aminek a fő célja a közös alkotás és publikálás, továbbá ahol jelentős hangsúlyt kap a személyes ismeretség. Célunk egy olyan csapatot létrehozni, amire a külvilág tisztelettel tekint, és ahol a tagok pedig szeretnek tagok lenni.

Műhelytémák:

  • Mindenképpen szeretnénk visszahozni a műhelytémákat, hogy legyenek közös alkotásaink.
    Kéthavonta feldobnánk egy tág fogalmat (mint pl. az első műhelytémánk; Az út) Ergo évente 6 téma lenne.
    Erre a műhelytagok egy vagy több alkotást is beadhatnak. Továbbra se kötelező alkotni rá, az aktivitást mással is ki lehet váltani.
    Az irodalmárok műhelymunkáit egy közös kötetben kiadatnánk minden alkalommal, amikor elég írás gyűlik össze. A kiadás szervezését én vállaltam. Már dolgozom az ügyön.
    Ezenfelül szeretnék még egy bemutatkozó (tehát nem műhelytémás) felolvasó estet szervezni.
    A képzőművészek és a fotósok műhelymunkáiból kiállítást rendeznénk minden alkalommal, amikor elég alkotás gyűlik össze hozzá. Laura jelenleg egy váci kiállítást szervez, én pedig a Lilaköd Könyveskávézóba próbálom éppen bejuttatni a képeiteket.
    Itt is érdemes lenne egy bemutatkozó kiállítást szervezni.
    A zenészek műhelylehetőségeit még firtatjuk Silexxel, de szerintem a koncertszervezés lenne a legésszerűbb. Jöhetnek még ötletek!


Fórum:
  • Az összes aktivitási lehetőség közül, a fórum a legfontosabb. Ha nincs időtök alkotni, találkozókra jönni, bejegyzést írni, akkor inkább figyeljétek csak a fórumot. Minden fontos dolog itt hangzik el! (Mellesleg fel lehet iratkozni emailos értesítésre)
    Természetesen nem várjuk el senkitől, hogy mindent kommentáljon, de vannak olyan kérdések, amiben elengedhetetlen a hozzászólásotok. (Pl: ahol a közös döntés a fő cél, illetve amikor találkozót szervezünk.) Abban az esetben, ha valaki nem tud semmit se hozzászólni, akkor csak írjon annyit; „Olvastam.” Tudnunk kell, hogy eljutott-e hozzátok az információ.
    Hogy mindenki számára egyértelmű legyen mi fontos és mi nem, javaslom használjunk mostantól a „FONTOS” szót a hozzászólás elején.

Találkozók:
  • Lesz egy fix találkozó időpont; 2 hetente vasárnap 4 órakor a Zacc kávézóban. A következő ilyen aug. 28.
    Ha nem a Zaccban találkozunk, akkor maximum 5 nappal a találkozó előtt meg kell beszélnünk az összes részletet. Ha a határidő előtt nem sikerül döntenünk, akkor marad a fix találkozó. Ez azért is fontos, mert a találkozóink nyíltak, ergo bárki eljöhet rájuk. Mellesleg tipikus fórumos „FONTOS” kérdés.
    A havi két találkozó közül az egyik egy szimpla beszélgetős, a másik pedig valamilyen téma köré szerveződő program. (mint pl.: Ceci-féle anime nap, vagy az általam beígért krimi est). Ennek a megszervezése a műhelyfelelős dolga.
    Természetesen a havi két alkalmon túl, bármikor találkozhatunk, de ezen eseményekre is érvényes az 5 napos határidő.


Műhelyfelelős:
  • Havonta választunk egy műhelyfelelőst.
    A műhelyfelelős feladata a tematikus találkozót megtartani/megszervezni, továbbá bejegyzésekkel frissen tartani a weboldalunkat és a Facebook oldalunkat.

Jelentkezők:
  • A jelentkezők felvételével kapcsolatban az eddigiek érvényesek, vagyis közös döntés, 1 héttel a találkozó előtt, 50%+Ha a találkozón abban egyezünk meg, hogy csatlakozik valaki, akkor az illetőt felveszünk egy PRÓBAHÓNAPra. Ez idő alatt ő is és mi is bármikor visszavonhatjuk a tagfelvételt.
    Ha az egy hónap pozitívan zárult, akkor hivatalosan is taggá nyilvánítjuk a jelentkezőt.
    Egy új tagnak kötelessége felrakni pár saját munkát és írni egy bemutatkozót.


Aktivitás:
  • Minimálisan elvárt aktivitás: fórum figyelemmel kísérése, „FONTOS” kérdésekre válasz.
    Ezenfelül az aktivitási lehetőségek; találkozók, bejegyzések írása, weboldal kommentelése, műhelyfelelősség elvállalása.


Alapítók:
  • Ha egy problémás kérdésben nem tudunk közös nevezőre jutni, a végső szó Lauráé vagy az enyém.
    Ha bárkinek olyan jellegű gondja van, amit nem kíván az egész műhellyel megosztani, akkor az írjon Laurának vagy nekem.
    Türelemhónapot Laura vagy én adhatunk (lásd: Tagok) Ezt egy privát levél formájában tesszük a jövőben.), de természetesen bárki jelezheti, ha lustának talál valakit, és ez zavarja.
    Bár nem akartam a műhelynek vezetőséget kinevezni, minimálisan mégis szükség van rá. De úgy hiszem ismertek minket annyira, hogy ez ne feszélyezzen senkit. Továbbra is az a célunk, hogy a döntések közösen szülessenek meg, mindössze szeretnénk elkerülni a döntésképtelenséget és a káoszt.


Tagok:
  • A tagok bármikor, azonnali hatállyal kiléphetnek a műhelyből.
    Ha valaki a minimális aktivitást sem teljesíti, vagy egyéb problémák vannak vele, akkor az kap egy TÜRELEMHÓNAPot. Ha változtat ez idő alatt a hozzáállásán, akkor a műhelytagja maradhat, ellenkező esetben megválunk tőle.
    Ha valaki egyéb elfoglaltsága miatt a minimális aktivitási elvárást se tudja teljesíteni (pl.: elutazott, és nincs internetje), akkor az kérhet PASSZÍVHÓNAPot. Ám ez esetben mindenképpen írnia kell előre Laurának vagy nekem.


(Laura: minimálisan alakítottam rajta, remélem egyetértesz velem)

Mi ezzel a kerettel szeretnénk folytatni a MÚV-ot. Ha valaki úgy érzi, hogy ez neki sok, akkor nyugodtan kiléphet. Nincs harag.
Ez a szabályzat még nem feltétlen a végleges változat, tehát javaslatokat elfogadunk.
Azonban fentebb leírtak nem csak afféle útmutatók, szeretnénk a jövőben be is tartani ezeket. S hogy komolyan vegyetek, ezennel mindenki kap egy türelemhónapot. (Akinek nem inge, annak nincs mitől félnie. Ám aki úgy érzi, hogy az elmúlt időben nem igazán volt aktív, az tegyen a következő hónapban ellene.)

Amióta megszületett a MÚV azóta változik, s én hiszek a változás erejében. Tényleg úgy gondolom, hogyha egy kicsit összekapjunk magunkat, akkor akár a csillagokat is lehozhatjuk az égről. Úgy érzem, a a jelenkori művészvilágban bizonyíthatsz, ha van neved, de nevet csak akkor kapsz, ha már bizonyítottál. A műhely is valahogy így működik. Hatalmas lehetőségeket rejt a tagok számára, de azokat csak akkor tudjuk kiaknázni, ha energiát fektetünk bele, és nevet szerezzünk a műhelynek, hogy bizonyíthassunk.
voogergo
voogergo

Hozzászólások száma : 253
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest

http://www.gregoire.eoldal.hu

Vissza az elejére Go down

Új Műhelyszabályzat Empty Re: Új Műhelyszabályzat

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.